Epidemic

Forum gildii Epidemic


#1 2012-04-13 11:43:31

szlachetny

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-12
Posty: 3
Punktów :   

Runed orby - pro guild loot economy

Cóż zauważyłem , że polityka gildii względem runed orbów jest dziwna. Dlatego chciałbym zaproponować coś. Znane są mi 2 systemy podziału loota(runed orbów) pomiędzy członów gildii. Uważam , że jest to lepsze rozwiązanie niż sprzedawanie ich na rzecz jakiś noobskich-farmerów. Członkowie powinni mieć możliwość ubrać się w itemy z recek jakie padają na uldu ( a niektóre mogą się wydawać bardzo dobre - zwłaszcza że nie wszystkie bossy z uldu działają i trzeba się posiłkować tym co jest). Co zrobić z pieniędzmi dla gildii - na to mam osobną receptę - opiszę ją w temacie wyżej. Tu jednak zaproponuję 2 znane mi systemy podziału runed orbów( jeden od koleżanki z gildii w hordzie, drugi od kolegi w ally - oboje grają na tym serwie... jak opiszę jak to wgląda to domyślicie się o jakie gildie chodzi ale ponieważ pragną obydwoje pozostać anonimowi nie podam nazw ani nicków ).


Sposób 1

Raz w tygodniu (np. w niedzielę o 21.00) zaopatrzeniowiec gildii wydaje( w ilościach "6" - tyle ile trzeba na reckę) orby do bidowania-. Wszyscy członkowie gildii(bez względu na rangę itd.) bidują je tak samo jak każdy inny item - wygrywa tez kto da najwięcej. Zaopatrzeniowiec kończy licytację kiedy wszystkie "6" orbów zostaną "sprzedane" (jeśli w banku zostały np. 3 orby to już nie podlegają do licytacji - czekają , aż uzbiera się ich wartość 6). Sytuacja ta powtarza się co tydzień (w 1 tygodniu jest to 1 "paczka" , w 2 tygodniu są "2" paczki po 6 orbów).

UWAGA - runed orby tylko z raidów 25 są składowane i oddawane do banku . Z 10 runed orby są na bieżaca rozdawane na rolla podczas raidu (bo czasami ta gildia raiduje 10 z pugiem ;o ).

Sposób 2

(moim zdaniem "mniej" sprawiedliwy ale zawsze lepszy niż nasz ;p )

Wszyscy w gildii mają prawo do "6" orbów. Co tydzień przydziela się je systemem "kolejki total dkp" . Jak to działa? Otóż -  pod uwagę brane jest "total dkp earned" - osoba która ma najwięcej dkp w gildii ogłasza w czasie licytacji ( niedziela 21.00 - ZBIEG OKOLICZNOŚCI?! - ;p), czy chce te orby czy nie. Jeżli nie chce to kolejna osoba (mająca mniej dkp ) jest pytana o to samo. I tak aż do końca kolejki( w przypadku gdy kolejka się skończy wraca się na początek).

UWAGA  1- brać udział w kolejce można tylko 1 raz- po tym czasie ( jeśli np. zabrałeś 6 orbów) musisz czekać aż do resetu kolejki.

UWAGA 2 - jeśli okazało się , że okłamałeś członków gildii - zamiast zrobić item z crafta który bedziesz nosił zbyłeś na rynku orby , bądź zrobiłeś item który sellnałeś komuś na wordzie -  otrzymujesz kicka z gildii -bez możliwości powrotu.

Cóż... to by było na tyle..... zainteresowanych kasą dla gildii i scrollami/flaskami zapraszam do topiku wyżej(powstanie za 5 minut).

Nie mówię , że przezentowane przez moją osobę systemy są "dobre" ale powiem to co Winston Churchill powiedział o demokracji:

"Demokracja to najgorszy system, ale nie wymyślono nic lepszego".

Niniejszym dyskusję uważam za otwartą. Czekam na polemikę

Offline

 

#2 2012-04-14 14:14:30

Szermierz

Administrator

Zarejestrowany: 2012-03-24
Posty: 20
Punktów :   

Re: Runed orby - pro guild loot economy

System rozdawanie Runed Orb'ów za DKP jest na pewno lepszy, niż obecnie stosowany przez nas system, ale posiada jedną wadę, którą dość ciężko jest ominąć. Jeśli Runed Orby nie zostaną sprzedane, to braknie golda na zakup flasków, scrolli i ryb do Guild Vault. W trakcie opracowania jest system nagradzania graczy, którzy wykazują inicjatywę (tu mam na myśli aktywność na raidach, zaangażowanie oraz ogarnianie swojej roli w raidzie) i najprawdopodobniej takim graczom będzie przysługiwała część Runed Orbów pochodzących z raidów gildyjnych. Z kolei w dalszym ciągu część będzie musiała być sprzedawana.

Offline

 

#3 2012-04-14 21:04:24

ghosts

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-05
Posty: 3
Punktów :   

Re: Runed orby - pro guild loot economy

To ten pierwszy sposób dotyczy sprzedaży paczki runed orbów za DKP czy za golda?

Bo szermierz wspomina o dkp, ale szlachetny w pierwszym poście już nie wspomina co jest walutą przetargową...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.rotbila.pun.pl www.fofteam.pun.pl www.mpu22.pun.pl www.wladkowo.pun.pl www.scoigi2klan.pun.pl